Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fizjoef/domains/fizjo-effect.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Anatomy Trains - Sesje KMI Rzeszów - Masaż Powięziowy
Anatomy Trains - KMI

Prawda jest taka, że niewielu z nas stawia na aktywność fizyczną, która jest niezbędna dla zdrowego i prawidłowo funkcjonującego organizmu. Siedzący tryb życia, obciążająca kręgosłup praca, nieprawidłowa postawa – rzeczy te tyczą się większej ilości ludzi niż mogłoby się wydawać. Ich skutkami mogą być bóle stawów i kręgosłupa, a jednym z efektów nawet wada postawy. Będąca formą terapii manualnej, innowacyjna metoda KMI to rozwiązanie, które pozwala na zredukowanie napięcia oraz odbudowanie struktury ludzkiego ciała na nowo.

Anatomy Trains KMI

Metoda KMI

Jest to nowatorska forma terapii, której zadaniem jest przywrócenie prawidłowego napięcia nie tylko głębokich warstw mięśni, ale także tkanki łącznej. Można mówić o wielu dostępnych metodach terapii manualnej oraz leczenia narządu ruchu. Większość z nich skupia się jednakże wyłącznie na działaniach doraźnych, których wyniki są krótkotrwałe. Metoda KMI stanowi obietnicę długotrwałych efektów, które stanowią wynik tej terapii i przynoszą znaczną ulgę.

Jak jednak się narodziła? Jej twórcą jest Tom Myers, któremu udało się odnaleźć powiązania zachodzące pomiędzy strukturami ciała. Wynikiem jego pracy są ćwiczenia, które pozwalają na podjęcie walki z nieprawidłowościami funkcjonowania naszego ciała oraz jego ułożenia.

Zyskuje ona coraz większą popularność, a jej przeznaczeniem jest poprawa jakości ludzkiego życia. Następuje to poprzez eliminację czynników, które wpływają nie tylko na nasze zdrowie, ale także komfort codziennej egzystencji.

Nasz organizm to nie tylko składające się na szkielet kości oraz oplatające go mięśnie, które pozwalają nam się poruszać. Zespalają się one nie tylko z szkieletem, ale także z plastyczną tkanką łączną, za której sprawą się ze sobą łączą. Dzięki cechującej ją plastyczności istnieje możliwość zmiany jej długości. Proces ten zachodzi poprzez delikatne rozciąganie, które stanowi wynik optymalnie dobranych ćwiczeń fizycznych.

Ćwiczenia tradycyjne są bezsprzecznie ważne i pomogły wielu ludziom. W poszczególnych sytuacjach są one jednak bezsilnie i odwoływanie się do nich nie potrafi rozwiązać zaistniałych problemów, którymi mogą być wspomniane wcześniej bóle bądź nabyta wada postawy.

Anatomy Trains – KMI Rzeszów

Ciało jest darem, który otrzymuje się jednokrotnie – tym bardziej zatem warto o nie odpowiednio zadbać. Skontaktuj się z Fizjo-Effect i umów na wizytę!