Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fizjoef/domains/fizjo-effect.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Drenaż Limfatyczny Rzeszów - Masaż w Rzeszowie, Rehabilitacja
Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zasadniczym celem jest poprawa przepływu limfy w organizmie. Nazywany jest też masażem limfatycznym. Skutecznie zwalcza obrzęki i opuchliznę powodowaną zastojem limfy.

Drenaż limfatyczny

Wiele osób boryka się często z opuchnięciami i obrzękami ciała. Przyczyną tych dolegliwości niejednokrotnie jest zastój limfy. Obrzęki limfatyczne mogą pojawiać na na różnych partiach ciała. Aby pozbyć się obrzęków należy usprawnić przepływ limfy w organizmie. Idealną do tego metodą jest drenaż limfatyczny – zabieg, który przynosi bardzo zadowalające efekty.

Drenaż limfatyczny pomaga skutecznie zwalczyć zastój limfy w organizmie, a tym samym pozbyć się obrzęków. Ponadto znacząco usprawnia krążenie chłonki w całym organizmie, przyśpiesza transfer tłuszczu oraz znacząco poprawia metabolizm. Szereg korzyści jakie płyną z tego zabiegu sprawia, że decyduje się na niego coraz większa liczba osób.

Aby drenaż limfatyczny przyniósł oczekiwane efekty, musi być prowadzony profesjonalnie przez odpowiednio wykwalifikowanego specjalistę. Masaż ten polega na bardzo powolnym głaskaniu ciała. Powinno to być około 10 ruchów na minutę, oczywiście wiele tutaj zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Powolne ruchy pozwalają równomiernie rozprowadzić limfę i udrożnić naczynia krwionośne. Czas trwania zabiegu w przypadku jednej partii ciała to około 20 minut. Aby ułatwić drenaż i zapewnić jego wyższą skuteczność – pacjent musi układać się w odpowiednich pozycjach. Ilość i częstotliwość zabiegów zależna jest przede wszystkim od indywidualnych wskazań dla danego pacjenta. Nie ma przeciwwskazań do tego, aby masaż wykonywać nawet codziennie.

Główne wskazania do stosowania drenażu limfatycznego to obrzęki limfatyczne i zastoinowe, wysięki, które spowodowane są urazami, obrzęki żylno-limfatyczne, cellulit wodny. Drenaż ten przynosi też olbrzymią ulgę w przypadku dolegliwości tzw. „ciężkich nóg”. To sytuacja, kiedy na nogach opuchlizna pojawia się pod koniec dnia, łydki stają się nabrzmiałe i twarde.

Trzeba pamiętać, że istnieją jednak pewne przeciwwskazania do tego zabiegu. Są to między innymi choroby zakaźne, stany zapalne żył, zapalenia wirusowe lub bakteryjne, ciąża, rany skóry, grzybice, zmiany alergiczne. Przed zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania i dopasuje proces masażu do potrzeb pacjenta.

Drenaż limfatyczny Rzeszów

Fizjo Effect to najlepszy drenaż limfatyczny w Rzeszowie. Zabieg wykonuję profesjonalnie, starannie i zawsze komfortowo dla pacjenta. Dokładnie przepycham limfę z obszaru jej zastoju, co gwarantuje pacjentowi widoczne efekty. Drenaż limfatyczny pozwala na długo skutecznie pozbyć się niechcianych obrzęków.