Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fizjoef/domains/fizjo-effect.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Kinesiotaping Limfatyczny Rzeszów - Dynamiczne Plastrowanie
Kinesiotaping limfatyczny

Kinesiotaping, inaczej nazywany plastrowaniem dynamicznym, to metoda terapeutyczna, która pomaga skutecznie zwalczyć rozmaite dolegliwości bólowe i obrzęki. Wskazania do zabiegu to między innymi ból pourazowy, bóle kręgosłupa, bóle reumatyczne, obrzęki limfatyczne, problemy z krążeniem, skurcze i różnego rodzaju bóle po operacjach.

Kinesiotaping limfatyczny Rzeszów

Plastrowanie dynamiczne to metoda opracowana w latach 70-tych XX wieku przez japońskiego doktora Kenzo Kase. Jednak swoją największą popularność zabieg osiągnął dopiero w latach 90-tych. Obecnie zabieg jest z powodzeniem stosowany przez wielu fizjoterapeutów na całym świecie.

Kinesiotaping polega na oklejaniu określonych partii ciała specjalnie przystosowanymi do tego, elastycznymi plastrami. Naklejane na powierzchnię skóry tapy (kolorowe plastry łagodzące ból) powodują jej uniesienie. Dzięki temu obciążenie systemu limfatycznego jest stopniowo redukowane i tym samym ułatwia swobodny drenaż. Zapewnia to właściwy przepływ limfy i wyklucza jej gromadzenie się. Główne wskazania do plastrowania to między innymi napięcie i nadwyrężenie mięśni, dolegliwości bólowe, problemy z krążeniem oraz walka ze zmarszczkami.

W swojej praktyce najpierw stosuję manualny masaż/drenaż limfatyczny, podczas którego dokładnie przepycham limfę z obszaru zastoju, opróżniając tym samym poszczególne węzły chłonne. Na koniec zabiegu przyklejam tapy w celu podtrzymania efektu po zabiegu. Zapobiegnie to zastojowi limfy w tych miejscach w przyszłości. Kinesiotaping daje widoczne efekty w przypadku wykonywania drenażu limfatycznego. Zabieg w naszym Centrum to najlepszy kinesiotaping i drenaż limfatyczny w Rzeszowie, wykonany profesjonalnie i starannie.

Kinesiotaping limfatyczny Rzeszów

Pacjent już po pierwszej terapii odczuwa wyraźną poprawę, która wiążę się ze złagodzeniem lub całkowitym pozbyciem się bólu w miejscu, gdzie dokuczliwie się on pojawiał. Zabieg jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które zmagają się silnymi bólami i obrzękami. Skontaktuj się z naszym gabinetem fizjoterapeutycznym i umów na wizytę! Serdecznie zapraszamy!