Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fizjoef/domains/fizjo-effect.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Masaż Klasyczny Rzeszów - Leczenie Bólu Kręgosłupa, Karku
Masaż klasyczny

Masaż leczniczy stosowany jest od starożytności, kiedy to odkryto jego zbawienny wpływ na ciało człowieka i jego psychikę. Pełni on pomocnicza rolę między innymi w łagodzeniu stresu, skurczów mięśni, czy bólu różnego pochodzenia i wielu partii ciała. Masaż klasyczny przygotowuje również organizm na wysiłek, który może go czekać w przyszłości. Zalecany i wykonywany jest dlatego sportowcom i ludziom prowadzącym aktywny tryb życia. Co więcej pomaga on w rozprowadzeniu substancji po ciele, dlatego leczy też cellulit czy usuwa z organizmu toksyny.

Masaż klasyczny Rzeszów

Masaż kręgosłupa zalecany jest w przypadku bólów pleców, karku, okolicznych mięśni, głowy, w przypadku niewydolności krążenia, powstania obrzęków, przykurczy czy chorób reumatycznych. Wykonuje się go ręcznie lub przy pomocy specjalnych przedmiotów np.: gorących kamieni. Masaż na bolący kręgosłup przynosi ulgę po kilku zabiegach. Nieraz najpierw odczuwany jest silniejszy ból, a dopiero potem poprawa. Jego złagodzenie i wyleczenie dolegliwości wymaga nawet do 10 sesji. Nie należy się jednak zniechęcać. Rezultaty są tego warte.

Dodatkowe zalety masażu klasycznego

Oprócz leczenia dolegliwości fizycznych masaż leczniczy to metoda wykorzystywana do kojenia nerwów, leczenia i przeciwdziałania stresowi oraz uspokajaniu pacjenta. Dobrze przeprowadzony wpływa zbawiennie na psychikę. Stosowany w parze z aromaterapią jest skuteczną metodą walki z napięciem nerwowych czy psychicznym wycieńczeniem.

Jak każdy wykonywany na organizmie zabieg masaż klasyczny ma także przeciwwskazania, które należy omówić z lekarzem specjalistą przed z niego skorzystaniem. Do chorób uniemożliwiających przeprowadzenie masażu klasycznego należy m.in: nowotwór, osteoporoza, miażdżyca, zapalenie nerwów obwodowych, zaburzenia krzepliwości krwi. Wymienić należy również: nerczyca, naczyniaki, gruźlica kości, naczyniaki, tętniaki i krwiaki. Dodatkowo nie można wykonywać masażu osobom w ciąży, podczas menstruacji, w gorączce, przy ropnych zmianach skórnych, nadciśnieniu, stanach zapalnych,  zawale.

Masaż klasyczny Rzeszów

Jeśli interesuje Cię profesjonalny masaż klasyczny w Rzeszowie, to skontaktuj się z nami! Gabinet fizjoterapeutyczny Fizjo-Effect oferuje najwyższej jakości masaże, które pozwolą Ci się zrelaksować i zadbać o swoje ciało. Serdecznie zapraszamy!