Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fizjoef/domains/fizjo-effect.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Drenaż Limfatyczny Rzeszów - Masaż w Rzeszowie, Rehabilitacja
Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny inaczej nazywany drenażem, to zabieg fizjoterapeutyczny, którego głównym celem jest usprawnienie przepływu limfy w organizmie. Zastój limfy objawia się zazwyczaj opuchlizną, popularnie nazywaną obrzękiem limfatycznym.

Masaż limfatyczny Rzeszów

Drenaż limfatyczny może być stosowany na różne partie ciała. Pomaga on skutecznie zwalczyć gromadzącą się w organizmie limfę, usprawnia krążenie chłonki w organizmie, poprawia metabolizm oraz przyspiesza transfer tłuszczu.

Masaż limfatyczny polega na bardzo wolnym głaskaniu ciała (do 10 ruchów na minutę), które równomiernie rozprowadza limfę i udrażnia zatkane naczynia krwionośne. Ma on charakter przepychania i przesuwania nagromadzonego płynu. Nie masuje się samych węzłów chłonnych, ale ich okolice. Pacjenta układa się w specjalnych pozycjach, które ułatwiają drenaż. Zabieg na jedną część ciała trwa około 20 minut. Nie ma przeciwwskazań do wykonywania go nawet codziennie – zależy to jednak od rezultatów i indywidualnych odczuć pacjenta.

Drenaż limfatyczny może być wykonywany ręcznie przez wykwalifikowanego masażystę, jak i przy pomocy specjalnych urządzeń. Jedną z metod uwalniania przepływu limfy jest również kinesiotaping. Polega on na oklejeniu ciała w miejscu obrzęków kolorowymi plastrami unoszącymi lekko skórę.

Masaż limfatyczny to także doskonała metoda na pozbycie się cellulitu wodnego, spowodowanego najczęściej siedzącym trybem życia, kuchnią bogatą w sól i ostre przyprawy, czy przyjmowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Drenaż skutecznie pomaga pozbyć się nadmiaru wody w tkankach ciała. A to właśnie woda jest przyczyną zaburzenia krążenia limfy, a więc i powstawania cellulitu wodnego.

Główne wskazania do stosowania masażu uciskowego to:

Drenaż przynosi ulgę w przypadku problemu ciężkich nóg, gdy opuchlizna pojawia się pod koniec dnia, a pacjent skarży się na twarde i nabrzmiałe łydki. Zalecany jest również dla kobiet chodzących często na obcasach oraz dla osób, które chcą wzmocnić układ odpornościowy, pozbyć się skurczów i bólu nóg.

 

Należy jednak pamiętać, że masaż limfatyczny to zabieg leczniczy, a więc występują tutaj różne przeciwwskazania do jego stosowania. Są to przede wszystkim:Masaż uciskowy Rzeszów

 

Przed zabiegiem najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który dokładnie omówi proces masażu i dopasuje go do potrzeb pacjenta. Każda ingerencja w organizm człowieka może przynieść działania niepożądane, dlatego nie można tego typu zabiegów wykonywać bez stosownego przygotowania.

Masaż limfatyczny Rzeszów

Najbardziej profesjonalny masaż limfatyczny w Rzeszowie dostępny jest w Centrum Nowoczesnej Fizjoterapii Fizjo-Effect. Służymy kompleksowym doradztwem oraz stosowną ochroną medyczną w trakcie i po zabiegu.