Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fizjoef/domains/fizjo-effect.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Terapia Manualna na Bliznach Rzeszów - Masaż w Rzeszowie
Terapia manualna na bliznach

Blizna to bardzo szerokie pojęcie, ponieważ dotyczy nie tylko zewnętrznych zmian na ciele, ale też ślizgów tkanek w podskórnych warstwach oraz zaburzeń ruchomości, które to również podlegają procesowi bliznowacenia. Terapia manualna na bliznach, pozwala je zredukować w możliwie najwyższym stopniu.

Terapia manualna na bliznach

Ogromną rolę w dynamice mięśniowo-szkieletowej naszego ciała odgrywa powięź. Mięśnie nie są przyczepione do kości przypadkowo, lecz pełnią bardzo precyzyjne układy funkcjonalne. Każdy mięsień jest integralną częścią całości, tworząc ruchomą, elastyczną strukturę biologiczną – ludzkie ciało.

Tkanką, która łączy ciało, jest rozległa sieć powięzi otaczająca każdy pojedynczy mięsień, organ lub strukturę, do najmniejszego włókna mięśniowego.

Nasze ciało jest podzielone na kilka warstw, od tych powierzchownych po głębokie. Są to:

Powięź powierzchowna pozwala mięśniom na przesuwanie się pod skórą podczas pracy, natomiast powięź głęboka synchronizuje czynność ruchową w celu umożliwienia płynnych ruchów bez oporów. Redukcja blizn powstałych na ciele umożliwia przebieganie tych procesów bez najmniejszych problemów. Wszelkie zakłócenia swobody pracy warstw ciała, bez względu na to, czy są to zrosty, zgrubienia, czy blizny, powodują bowiem obniżenie jakości ruchu. To z kolei przyczynia się do rozwoju patologii i bólu, czasami w całkiem odległych partiach ciała. Dlatego terapia i redukcja blizn jest bardzo istotna, ponieważ oddziałuje pozytywnie na cały organizm.

W swej pracy wykorzystuję techniki manipulacji blizn w celu przywrócenia sprawności, w szczególności po zabiegach chirurgicznych takich jak: mastektomia, cesarskie cięcie, artroskopia itp. Terapia na bliznach to skuteczna metoda leczenia dysfunkcji układu ruchu.

Terapia manualna na bliznach Rzeszów

Dzięki zastosowaniu terapii manualnej na bliznach, zredukowanie blizn jeszcze nigdy nie było tak proste. Redukcja blizn w Rzeszowie możliwa jest w Centrum Nowoczesnej Fizjoterapii Fizjo-Effect. Przeprowadzamy profesjonalny zabieg, który poprawi zdrowie, kondycję i samopoczucie.