Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/fizjoef/domains/fizjo-effect.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Masaż relaksacyjny -
Masaż relaksacyjny

Masaż od wieków jest używany do łagodzenia napięcia mięśni oraz bólu w wybranych miejscach na ciele. Przynosi on ulgę zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Masaż relaksacyjny to metoda przywracania równowagi umysłowej, odprężenia i pobudzenia ciała. Wykonany przez profesjonalistę jest skuteczną metodą leczenia bólu, kontuzji oraz wspomagającą rehabilitację.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny ma wiele zalet. Wpływa dobroczynnie na całe ciało, nie tylko w przypadku gdy jest ono zmęczone i napięte, ale też gdy dolega mu ból i zaburzenia krążenia. Dzięki niemu nasz organizm pozbywa się toksyn, a nawet jest to metoda pozbywania się tkanki tłuszczowej czy cellulitu. Co więcej stosowanie masażu dotlenia i odżywia tkanki, działa przeciwzakrzepowo lub pomaga we wchłanianiu obrzęków oraz wysięków.

Masaż relaksacyjny jest wykonywany nie tylko ręcznie, ale też za pomocą specjalnych przedmiotów. Są to na przykład stemple, gorące kamienie, sól z Himalajów czy bańka chińska. Każda z metod masażu przynosi ulgę oraz rozluźnia ciało. Dla przykładu użycie do niego gorących kamieni powoduje również spadek stresu oraz dostarcza ciału energii. Kamienie te są wykonane z marmuru czy bazaltu i nagrzewane do wysokich temperatur. Kładzione wzdłuż kręgosłupa zapewniają relaks oraz uczucie ukojenia.

Rodzaje masażu relaksacyjnego

Technik masażu jest wiele. Wykonuje się go poprzez głaskanie ciała, które zazwyczaj zaczyna i kończy masaż; ugniatanie w celu poprawy ukrwienia; rozcieranie przy pomocy dłoni zaciśniętych w pięści, co rozbija złogi i obrzęki oraz oklepywanie ciała dłonią lub jej brzegiem. Najważniejsze jest, aby te ruchy były płynne, a najlepiej wykonywane nie na suchej skórze, ale z pomocą środków poślizgowych np.: kremów czy olejków. Specjalne olejki eteryczne dodatkowo podziałają na psychikę pacjenta, ukoją skołatane nerwy oraz pomogą w rozluźnieniu. Pomoże to również w poprawie fizycznej kondycji masowanego. Łatwiej podda się on zabiegowi.

Masaż relaksacyjny jest jedną z najczęściej wykorzystywanych metod do leczenia dolegliwości, jak i w celu odprężenia organizmu, zwłaszcza osób, które dużo pracują i wiodą stresujący tryb życia. Przygotowuje on również mięśnie do wysiłku dostarczając im tlen oraz wzmacniając przed wzmożoną pracą. Wiele gabinetów fizjoterapii czy rehabilitacji wykorzystuje go do przynoszenia pacjentom ulgi w schorzeniach. Nasz gabinet w Rzeszowie oferuje masaż relaksacyjny, który wykonywany jest według standardów leczniczych z całego świata. Profesjonaliści dbają o jego prawidłowy przebieg i należyte rezultaty. Jak w przypadku większości zabiegów leczniczych ważne jest jego powtarzanie co jakiś czas. Wtedy mięśnie nie ulegną zbytniemu napięciu pomiędzy sesjami czy ból nie powróci z tak dużą siłą, z jaką występował wcześniej lub całkowicie zniknie.

Masaż relaksacyjny Rzeszów

Profesjonalny masaż relaksacyjny w Rzeszowie dostępny jest w Centrum Fizjo Effect. Wykonywany zawsze z olbrzymią dbałością o komfort pacjenta i przede wszystkim jego zdrowie. Efekty takiego masażu mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu i dobre samopoczucie.