Wpływ blizny na ból w odcinku lędźwiowym

Mobilizacja blizny po cesarskim cięciu

Do gabinetu rehabilitacyjnego w Rzeszowie zgłosiła się pacjentka w wieku 32 lata. Głównym problemem, który jej przeszkadzał jest ból w odcinku lędźwiowym. Ból był na tyle silny że musiała przyjmować leki przeciwbólowe. Ból odczuwała najbardziej podczas schylania i rotacji w obie strony. Z wywiadu Pacjentka ustaliłam, że posiada bliznę po cesarskim cieciu, która była wcześniej mobilizowana.

Pacjentka wspomniała również, że często zapada na infekcje dróg moczowych, które występują co najmniej raz w miesiącu oraz odczuwa ból w kolanach. Ponieważ głównym problemem pacjentki był ból w odcinku lędźwiowym, więc postanowiłam dokładnie sprawdzić bliznę po cesarskim cieciu. Niestety podczas badania stwierdziłam, że o ile blizna była w miarę mobilna to głębokie zrosty miały wpływ na struktury mięśniowo więzadłowe w miednicy mniejszej.

Terapia wiscelarna Rzeszów

Zrosty po zabiegach tego typu u pacjentek przenoszą się na napięcia na więzadłach macicy, te z kolei maja wpływ na połączenie łonowo- krzyżowe. W celu rozluźnienia napięć w tej okolicy na pierwszej terapii wykonałam terapie wisceralna, a następnie zastosowałam igłoterapie na bliznę.

Ponieważ napięcia wywołane zrostami maja bezpośredni wpływ na układ moczowy spodziewałam się w dalszej perspektywie ograniczenia zapaleń pęcherza moczowego. Na kolejnej terapii dalej skupiałam się na pracy wisceralnej i eliminowaniu napięć w okolicy blizny. Warto poświęcić na terapii sporo czasu aby uwolnić wszystkie napięcia w okolicy brzucha, Ze strukturami narządów istnieje bowiem silne powiązanie w wielu kierunkach naszego ciała. Jednym z nich jest powiązanie powięziowe pęcherza moczowego z kolanami. Ponieważ pacjentka zgłaszała takie problemy, więc bardzo dokładna praca osteopatyczna zaowocowała brakiem infekcji, oraz zmniejszyło bóle kolan.

Rozluźnianie napiętych tkanek wokół blizny

Na kolejnym spotkaniu, wykorzystałam techniki z klawiterapii oraz akupunktury w celu zmniejszenia napięć w odcinku lędźwiowym. Pacjentka zgłasza wyraźna poprawę w dolegliwościach bólowych w odcinku lędźwiowym, czuje zdecydowanie więcej swobody i rozluźnienia w tym odcinku. W chwili obecnej Pacjentka pojawia się regularnie raz na dwa miesiące, aby utrzymać efekty. W domu wykonuje ćwiczenia, które mają za zadanie rozluźniać odcinek lędźwiowy, oraz wzmacniać brzuch.

Fizjoterapeuta Rzeszów

Call Now Button