Drętwienie rąk u pacjentki 40+

Do mojego gabinetu rehabilitacyjnego w Rzeszowie zgłosiła się pacjentka w wieku 40 lat. Skarżyła się na uczucie drętwienia rąk, które bardzo dokuczały szczególnie w nocy. Ból i drętwienie rąk było na tyle dokuczliwe, że wybudzało pacjenta ze snu. Pani musiała wstać poruszać dłonią całym barkiem i mogła z powrotem zasnąć. W ostatnim czasie dolegliwości bólowe nie tylko się zaostrzyły ale pacjentka zaczynała odczuwać nieprzyjemne drętwienie i ból także w dzień, podczas wykonywanej pracy.

Rehabilitacją pacjenta z cierpnięciem rąk

Pacjentka z racji wykonywanego zawodu dużo czasu spędzała przed komputerem. W tego typu problemach bardzo istotne jest to czy pracując dbamy o to aby co kilkadziesiąt minut wstać od biurka zrobić kila ruchów rozluźniających szyje barki i ręce.

Jeśli trwamy w pozycji siedzącej z pochylona głowa nad klawiatura oraz wysuniętymi dłońmi, dochodzi przede wszystkim do dużych napięć w mięśniach głębokich szyi i potylicy. Dodatkowo ustawienie głowy może powodować duże napięcia, które z czasem przeradzają się w napięciowe bóle głowy. W przypadku mojej pacjentki główna dolegliwością było drętwienie i ból rąk.

Rozluźnianie mięśni fizjoterapeuta Rzeszów

W tym celu na pierwszej terapii rozluźniłam mięśnie głębokie szyi, w tym celu zostało zastosowane suche igłowanie. Przy pomocy tej techniki można rozluźnić nawet bardzo głęboki mięśnie i uzyskać niemalże natychmiastowy efekt. Na kolejnej terapii skupiłam się na rozluźnianiu barków i górnej partii klatki piersiowej. To w okolicach górnego otworu wychodzą nerwy które zaopatrują barki i ręce.

Terapia manualna na drętwienie rąk

Wszystkie napięcia w tym obszarze mogą dawać objaw drętwienia, mrowienia. Wykonałam mobilizację pierwszego i drugiego żebra, oraz rozluźnianie mięśniowo powięziowe. Na kolejnych dwóch zabiegach skupiałam się na dalszym rozluźnianiu kompleksu szyjno-barkowego. Dodatkowo pacjentka dostała zalecenie wykonywania ćwiczeń, które maja za zadanie otworzyć, rozluźnić klatkę piersiowa i prawidłowe ustawienie głowy. Po czterech zabiegach dolegliwości ustąpiły całkowicie .

 Jeżeli masz i odczuwasz podobne dolegliwości oraz potrzebujesz pomocy naszego fizjoterapeuty zapraszamy do KONTAKTU.

Fizjoterapeuta Rzeszów

Call Now Button